Coś o mnie, o moim podejściu do fotografii ślubnej

Śluby fotografuje od 2010r mam ich za sobą dziesiątki.

W fotografii ślubnej zamykam uczucia, emocje, chwytam magię chwil, pokazuje w obrazie więź dwojga ludzi.

Obserwuję, wyczekuję, odnajduję, myślę, przewiduję,  planuję, tworzę, pokazuję w światłach i ukrywam w cieniach, operuje  perspektywą, rysuję, jestem.

Fotografuję dla przyjemności tworzenia czegoś nowego i pięknego. Do każdego ujęcia podchodzę indywidualnie, unikam schematów.  Staram się wydobyć esencje z każdego ujęcia. Nie ustawiam osób w tradycyjny sposób,  zamiast tego inicjuję interakcje, eksponuje mowę ciała, gesty,  dzięki czemu zdjęcia są spontaniczne, uśmiechy szczere, a atmosfera naturalna. Staram się by w zdjęciach była widoczna wasza osobowość.

Ponieważ stawiam na jakość a nie na ilość, zajmuję się zdjęciami od początku do końca. Niestety wiąże się to również niewielką ilością wolnych terminów. Dążę do tego, aby ujęcia były nieszablonowe i szczere.

W swoich pracach kieruję się intuicją, mową ciała i  kompozycją. Staram się ciekawie opowiedzieć  oddać chwile, emocje i charakter osób,  dlatego cenię sobie naturalność i realizm.

Wyszukuje ciekawe miejsca na sesje zdjęciowe które odpowiadają wizją do waszych oczekiwań.

Zdjęcia ślubne traktuję jako reportaż, dlatego też staram się pozostawać możliwie niewidoczny podczas ceremonii jak i na przyjęciu. Lampy błyskowej lub używam wyłącznie jako dopełnienie brakującego światła zastanego. Na plenerze natomiast  kreuje, inicjuje i tworze sytuacje.

Po latach,  chciałbym by moje zdjęcia przywoływały one emocje, miały do powiedzenia wiele o uczuciach, były czymś więcej niż zwykłą pamiątką. Zdjęcia plenerowe najczęściej wykonuję w dniu innym niż ślub, co daje bardziej elastyczne możliwości organizacyjne. Wszystko, co wyjątkowe wymaga czasu i nie jest dziełem przypadku. Bukiet zwiędnie, suknia już więcej nie posłuży, orkiestra przestanie grać, zostaną tylko wspomnienia i album z tamtego dnia, warto, więc poświęcić mu kilka godzin i mieć wyjątkową pamiątkę.

Nieustannie inwestuję w swój warsztat, technikę oraz wiedzę, by wierniej i ciekawiej utrwalać niepowtarzalne chwile.  Obecnie pracuję na cyfrowych lustrzankach i stało-ogniskowych obiektywach, które pozwalają na wykonanie zdjęć bez użycia lampy nawet w najciemniejszych miejscach. Fotografuję pełnoklatkowymi body Nikona przy użyciu najlepszych obiektywów, które zapewniają najwyższą aktualnie dostępną jakość zdjęć. Posiadam zezwolenie kurii na wykonywanie fotografii w miejscach sakralnych w całej Polsce. Jestem również angielskojęzyczny.

Zapraszam serdecznie, będzie mi niezmiernie miło zrobić i dla Was wyjątkowe zdjęcia.

Do tej pory wykonywałem zdjęcia miastach:  Bielsko-Biała, Wadowice, KatowiceKraków, Kęty, Andrychów, Warszawa, Skoczów, Szczyrk, Rabka, Zakopane, Oświęcim, Pszczyna, Tychy, Bielsko, Wieliczka, Wrocław.